ZERTIFIKATEJOURNAL

čislo 64/2015


ZertifikateJournal PDF-Archiv

čislo 2018/04
 21.03.2018

online
PDF Download

Eastman Kodak
Eastman Kodak patřil v minulosti k symbolům a předním společnostem fotografického průmyslu. Ale protože management společnosti nevěřil v digitální revoluci, příliš dlouho se držel osvědčené analogové technologie, s fatálními následky. V roce 2012 se dostal do insolvence.

Deutsche Bank
To, že Deutsche Bank plánuje kotovat DWS na akciovém trhu, je již delší dobu veřejným tajemstvím. Při vstupu na burzu mají být nabídnuty pouze akcie, které má v držení Deutsche Bank a podle mnoha spekulací by čtvrtinový podíl v DWS mohl být oceněn na 1,7 až dvě miliardy eur.

Manz
Teprve na začátku února koncern oznámil, že velmi rychle roste jeho obchodní segment se standardními stroji pro výrobu baterií. Objednávky zákazníků z odvětví power tools a automotive/e-mobility dosáhly v lednu 2018 na celkový objem ve výši sedm milionů eur.

E-Power Index
Každý, kdo sází na toto investiční téma nemůže ignorovat nový E-Power Index. Tento výběrový barometr vznikl ve spolupráci investorského časopisu "Der Akcionär" s americkou investiční bankou Morgan Stanley. Barometr zohledňuje 14 akcií společností.

čislo 2018/03
 07.03.2018

online
PDF Download

Deutsche Telekom
Koncernový přebytek vzrostl o necelých třicet procent na 3,5 miliardy eur. Americká daňová reforma se na tomto zisku podílela ve výši 1,7 miliardy eur. Koncern rovněž zvýšil obrat o 2,5 procenta na 74,9 miliardy eur. S dividendovým výnosem téměř pět procent patří T-akcie k nejlepším.

Zlato
Cena 84 gramů zlata není mnoho.. V jedné zlaté medaili je pouze šest gramů zlata, ale tato skutečnost bude sotva nějakému olympijskému vítězi vadit. Koneckonců jde jen o pomyslnou hodnotu. Zlato má pro investory význam především jako zajištění proti krizím a inflaci.

Xing
Kariérní online portál Xing i nadále a bez omezení roste. V loňském roce se zaregistrovalo dva miliony nových uživatelů. Celkově má tato dceřiná společnost koncernu Burda přibližně 13 milionů uživatelů. Tržby se rovněž odpovídajícím způsobem zvýšily o plných 26 procent.

Smart Dividend
Investiční portfolia by mohla obohatit strategie, která se výhradně zaměřuje na švýcarské dividendové perly. Vontobel emitoval trh Swiss Smart Dividend Performance Index. Výběrový barometr se opírá o expertízy a vlastní výzkum a tento research je kombinován s dividendovou strategií.

čislo 2018/02
 22.02.2018

online
PDF Download

Evonik
Nedávné tržní turbulence zanechaly své stopy také na akciích Evonik. V měsíčním porovnání ztratily téměř 4 procenta. Koncern by měl zveřejnit své výsledky 6. března. V současnosti nabízí zajímavou investiční příležitost. Na potenciálním pozitivním vývoji je možné participovat s warrantem.

Zinek
Cena zinku dosáhla hodnoty 3400 dolarů za tunu a tato komodita je tak nejdražší za posledních deset let. Na London Metal Exchange zároveň poklesly zásoby zinku na nejnižší úroveň od podzimu 2008. Tento nedostatek na straně nabídky se již rýsoval dlouho dobu předem.

Twitter
Trvalo dlouho, než se akcionáři dočkali: téměř dvanáct let po svém založení dosáhla společnost Twitter na svůj první zisk. Ve čtvrtletí, které skončilo v prosinci loňského roku, zůstalo v pokladně 91 milionů dolarů. To je určitě pozitivní impuls.

Snapchat
Po několika slabých čtvrtletích tak strůjci fotografické aplikace Snapchat překonali tržní očekávání. Na konci prosince se tržby zvýšily na úroveň 285,7 milionů dolarů. Analytici prognózovali tržby pouze něco přes 250 milionů dolarů. Počet uživatelů se zvýšil o pět procent na 187 milionů.

čislo 2018/01
 08.02.2018

online
PDF Download

Voltabox
Svoji burzovní premiéru si společnost Voltabox odbyla v říjnu loňského roku. IPO tohoto výrobce baterií bylo velkým úspěchem. Emisní kurz byl stanoven na úrovni 24 EUR. Na konci prvního obchodního dne se akcie společnosti obchodovaly za 32 EUR. Ovšem počáteční euforie se rychle vytratila.

HappyNewYear Index
Právě osm výše zmíněných akcií zohledňuje Morgan Stanley v indexu "HappyNewYear". Barometr byl uveden na trh 11. prosince 2017 za výchozí emisní cenu 100,00 EUR. Kopíruje hodnotový vývoj osmi "Loser akcií", přičemž počáteční váha společností je jednotná: 12,5 procenta.

Bitcoin Group
Krátce před Vánocemi potvrdila skupina Bitcoin Group svoji prognózu na rok 2017. Dle prognózy se očekává, že v roce 2017 se na obchodní platformě Bitcoin.de zobchodují kryptoměny, které v celkovém objemu výrazným způsobem přesáhnou hranici jedné miliardy eur.

Ethereum
Kryptoměna ethereum, je rovněž založena na blockchain technologii. Na rozdíl od bitcoinu však ethereum není čistou kryptoměnou, ale platformou pro takzvané Dapps (Distributed Apps), které se skládají z tzv. "smart" kontraktů, které už nefungují čistě jako kryptoměna.

čislo 2017/20
 22.11.2017

online
PDF Download

Symprise
Předminulý týden prezentovala své „skvělé“ čtvrtletní výsledky německá společnost Symprise, která je předním světovým výrobcem vůní, příchutí, aktivních ingrediencí a chemických aromat. Akcie společnosti zareagovala patřičným způsobem a zaznamenala nové historické maximum.

Swiss Research
Certifikát čerpá nyní ze 120 švýcarských společností, které jsou součástí indexu SPI. V úvahu přitom připadají pouze akcie, které jsou likvidní. Nedominují pouze Large Caps, a růstový potenciál středně velkých nebo menších společností se tak může v certifikátu více projevit.

Director’s Dealings
Za strategií stojí GBC Insider Focus Index, který na základě povinného hlášení obchodů s cennými papíry insiderů („Director’s Dealings“) odráží investiční chování členů představenstev a dozorčích rad. Když insideři akcie nakupují, je daný akciový titul do indexu přijat, a naopak.

BYD
Přitom měřeno dle počtu kusů je světovou jedničkou na trhu čínský BYD. V roce 2016 sjelo z výrobní linky BYD více než 100.000 e-mobilů. Růstový potenciál má přitom samotný domácí trh: analytici odhadují, že v Číně v roce 2030 přijde na trh okolo 40 milionů elektrických automobilů.

čislo 2017/19
 08.11.2017

online
PDF Download

SAP
19. října prezentoval německý softwarový gigant SAP čtvrtletní výsledky. Dosažený zisk před zdaněním a úroky (EBIT) byl „pouze“ na zhruba loňské úrovni. ve výši 1,64 miliardy eur. Důvody lze vidět především ve vysokých investicích a silnému kurzu eura.

Palladium
V polovině října vystoupala cena trojské unce palladia na vrchol přesně 1.009 dolarů – což je nejvyšší úroveň od začátku roku 2001. Jen od začátku roku přitom palladium vzrostlo zhruba o 43 procent. Palladium se stalo cennějším kovem než platina, která letos nabyla pouze dvě procenta.

Bitcoin
Poté, co byl 1. srpna protokol bitcoinu rozdělen po takzvaném „Hard Fork“ do dvou samostatných měnových jednotek – bitcoin a „bitcoin cash“ – se před několika málo dny přidal také „bitcoin gold“. Provedené štěpení by mělo pomoci vyřešit hlavní problém, že transakce trvají stále delší dobu.

ZertifikateAwards
Do hledáčku investorů se dostávají také komodity, jako je například ropa. Tyto investice nicméně skýtají určité nástrahy. EUR Hedged ETCs od BNP Paribas nabízí trojí ochranu. Podkladovým aktivem je RICI Enhanced Brent Crude Oil (TR) Index.

čislo 2017/18
 26.10.2017

online
PDF Download

Jost Werke
Finanční investor Cinven musel před necelými dvěma lety ukončit svoji snahu o burzovní kotaci společnosti Jost Werke, která se profiluje jako významný dodavatel v segmentu nákladních automobilů. Také druhý pokus nebyl zcela bezproblémový. Akcie se upisovaly za hodnotu 27 eur.

Zlato
Pro běžného investora, který by chtěl zlato použít k zajištění hodnoty svého portfolia, je správnou volbou například Euwax Gold II. Pod tímto názvem emitovala Boerse Stuttgart Securities GmbH další Exchange Traded Commodity (ETC).

Bitcoin
Ten, kdo následoval naše doporučení ze ZJ 13.2017 a při propadu bitcoinu z téměř 5.000 na 3.000 dolarů využil k vytvoření pozice tracker od Vontobel, se nyní může těšit z opravdu pěkného zisku. Kurz tohoto certifikátu totiž od té doby vzrostl ze 345 eur na 522 eur, a bitcoin započal svůj další let vzhůru.

Commerzbank
Okolo Commerzbank se něco děje. Již v červenci tohoto roku vstoupil do banky americký investor Cerberus, který získal 5,01procentní podíl. Ukázalo se, že tento aktivní investor měl velmi dobrý timing, protože zanedlouho poté se vynořily spekulace o možné akvizici.

čislo 2017/17
 11.10.2017

online
PDF Download

Deutz
Akcionáři koncernu Deutz museli letos v červenci akceptovat téměř desetiprocentní pokles hodnoty svých akcií. Důvodem bylo, že u německého výrobce motorů skončilo angažmá švédské společnosti Volvo, která prodala balík 30,2 milionů akcií, což se projevilo kurzovním poklesem.

Měď
Na trhu s mědí hraje Čína klíčovou roli – zhruba 50 procent světové produkce mědi je totiž zpracováno právě zde. Ekonomika Číny, které se nyní daří lépe, než se původně očekávalo, má na cenu mědi pozitivní vliv. Také u elektormobilů měď figuruje jako rozhodující vstupní materiál.

SAP
SAP nám dá 19. října nahlédnout do svých účetních knih. Goldman Sachs počítá s velmi dobrými výsledky. Goldman Sachs ve své nejnovější studii píše, že koncern SAP nedávno naznačil globálně velmi výrazný růst poptávky po aplikaci, která umožní zavedení online obchodů.

Dow Jones
Po nekonečné růstové rally, která trvá již několik let, považují někteří odborníci americký akciový trh, za příliš drahý. Ne tak Warren Buffett. Při příležitosti 100. narozenin magazínu „Forbes“ podpořil tento hvězdný investor opětovně americké akcie.

čislo 2017/16
 28.09.2017

online
PDF Download

Oracle
Akcie společnosti Oracle zažily od počátku roku extrémní růst. Z oblasti kolem 39 dolarů se jejich hodnota vyšplhala až na úroveň přesahující 52 dolarů. V uplynulých týdnech ale tato růstová spirála náhle skončila. Prezentovaný budoucí výhled byl pro investory zklamáním.

Precious Metals
V novém indexu Precious Metals Top 25, který společně vyvinuli americká investiční banka Morgan Stanley, specialista na indexy společnost Solactive a investiční magazín Der Aktionär, se nachází akcie 25 společností z oblasti těžby zlata a stříbra.

Deutsche Telekom
Akcie dceřiné společnosti Telekomu vyskočily výrazně nahoru – a to na nejvyšší úroveň za poslední tři měsíce. T-Mobile US a Sprint, stejně tak jejich příslušné mateřské společnosti Deutsche Telekom a Softbank, prý jednají o spojení v podobě výměny akcií.

Bitcoin
Z 5.000 dolarů na 3.000 dolarů jen během několika málo dní – kryptoměna bitcoin krachuje. Příčinu můžeme hledat ve zprávách o tom, že Čína chce učinit přítrž razantnímu nárůstu digitálních měn. Regulatorní orgány země zakázaly takzvané Initial Coin Offerings (ICOs).

čislo 2017/15
 14.09.2017

online
PDF Download

K+S
Dobré tržní prostředí hrálo do karet německé společnosti K+S, která působí v oblasti chemického průmyslu. Tento výrobce dusíkatých hnojiv dosáhl ve druhém kvartále meziroční zvýšení prodejů o 1,4 procenta na 742 milionů EUR. Operativní zisk (EBIT I) dokonce vzrostl o 90 procent.

Artificial Intelligence
Čerstvě se na trh dostal například certifikát na Solactive Artificial Intelligence Performance Index. Tento barometr se snaží pokrýt celou oblast umělé inteligence. Index má 14 až 20 členů, kteří pocházejí ze subsektorů AI, a to platforem pro hardware a software, aplikací a „Big Data“.

Protect Multi
Všechny tyto tři akcie jsou podkladovými aktivy nového akciového dluhopisu Protect Multi Quanto s participací z emisní dílny Vontobel. Jeho kupon ve výši 6,0 procent p.a. bude vyplacen na konci jednoleté platnosti produktu nezávisle na kurzovém vývoji akcií.

Zlato
Poprvé po zhruba deseti měsících se tento zlatý kov kotoval opět nad hranicí 1.300 dolarů. Jako příčinu růstu můžeme označit oslabený americký dolar. Letos zhodnotilo euro oproti dolaru zhruba o 15 procent. Růst byl podpořen investicemi do globálního zlatého ETF „SPDR Gold Trust“.

a


EUSIPA DERIVATIVE MAP© ZertifikateJournal 2011
Disclaimer  –   Impressum  –   Kontakt