ZERTIFIKATEJOURNAL

čislo 52/2015


ZertifikateJournal PDF-Archiv

čislo 2017/12
 13.07.2017

online
PDF Download

Nike
Akcie největšího světového výrobce sportovního zboží dosáhly svého historického maxima na konci roku 2015, kdy se vyšplhaly na 68 dolarů. Pak to šlo s koncernem Nike z kopce. V průběhu loňského roku se na úrovni 49 dolarů konečně vytvořila solidní hranice podpory.

QIX
Osm různých takových kritérií spojuje nový QIX Dividenden Europa – což je index, který byl uveden na trh 2. května, spravují jej v TraderFox GmbH a kalkulaci provádí Solactive AG. Tento index denominovaný v eurech odráží kurzový vývoj akcií 25 dividendově silných evropských společností.

Sustainability
Řešení nabízí nový Solactive Global Sustainability Leaders Index. Pomocí něj získají investoři přístup k akciím, které jsou každého půl roku vybírány ve striktním procesu podle kritérií udržitelnosti. Index odráží kurzový vývoj 20 burzovně obchodovaných společností.

SMA Solar
SMA je přední světový hráč na poli výroby a provozu zařízení, které se používají v solárních elektrárnách. Kvůli konkurenci z Asie ale v tomto odvětví již nějakou dobu vládně vysoký tlak na cenu. Jen v loňském roce poklesly průměrné prodejní ceny produktů o více než 20 procent.

čislo 2017/10
 08.06.2017

online
PDF Download

Alibaba
Alibaba je třída sama o sobě. Tento čínský internetový gigant zvýšil v uplynulém fiskálním roce své tržby více než 56 procent. V provozním zisku Číňané vydělávají dokonce o téměř dvě třetiny více, ale investoři přesto po zveřejnění těchto výsledků „Sell on good news“.

Cyber Security
Pro investory se nabízí jako potenciálně vhodný certifikát na Solactive Cyber Security Performance Index. Obsahuje dvanáct akcií – mezi nimi mnoho amerických společností – a složení je každého půl roku podle pevně stanovených výběrových kritérií upravováno.

Fuchs Petrolub
Výrobce maziv, společnost Fuchs Petrolub, odstartovala nový rok působivým nárůstem tržeb. Výnosy vystoupaly od ledna do konce března o dvanáct procent na 618 milionů eur. Geograficky vyčnívaly převážně regiony Asie/Tichomoří a Afrika s růstem 25,1 procent.

Xing
Kariérní online portál Xing na začátku roku opět rostl. Obrat se zvýšil mezi lednem a březnem o 23 procent na 42,2 milionů eur. Motorem růstu byla opět především oblast e-recruitingu. Příjmy v této oblasti totiž vzrostly o 40 procent na 17 milionů eur.

čislo 2017/09
 25.05.2017

online
PDF Download

Continental
Continental patří na automobilovém trhu mezi největší globální dodavatele. Nyní koncern Continental zvýšil svoje prognózy prodeje o 500 milionů eur na konečných 43,5 miliardy eur. Společnost rovněž potvrdila svůj dřívější cíl, dosáhnout marži minimálně ve výši 10,5 procenta.

United Internet
Žhavá novinka v odvětví telekomunikací a internetu v Německu: společnost United Internet (UI) chce převzít mobilního operátora Drillisch. Divize UI by měla k sobě připojit Drillisch díky dvěma navýšením kapitálu, a tak si zajistit většinový podíl ve společnosti.

German M&A Index
Výběrová komise pro Solactive German-M&A-Index dokázala v uplynulých letech již mnohokrát vybrat do indexu spoustu úspěšných akciových titulů. M&A-Index od svého vzniku (v září 2012) poráží přední německý index o více než 120 procentních bodů

Facebook
Facebook se i nadále veze na vlně úspěchů. Díky rostoucím příjmům z reklamy se tomuto internetovému koncernu podařilo v uplynulém čtvrtletí zvýšit své výnosy o 49 procent na 8,03 miliard dolarů. Zisk vzrostl dokonce o 77 procent na 3,06 miliard dolarů.

čislo 2017/08
 11.05.2017

online
PDF Download

Novo Nordisk
Akcie Novo Nordisk patřily velmi dlouho k miláčkům investorů a byly garantem trvalého růstu. Nejnižších hodnot dosáhla tato dánská farmaceutická společnost v roce 2009, kdy bylo možné akcie koupit za zhruba 6,50 EUR. V následujících letech se hodnota zdevítinásobila.

Zlato
Exchnage Traded Commodities („ETCs“) jsou burzovně obchodované cenné papíry. Jedná se o komoditou zajištěné dlužní úpisy, pomocí nichž lze pasivně investovat do široké palety investičních tříd. Podkladovými aktivy ETCs jsou komodity, komoditní indexy, popřípadě futures kontrakty.

Best Entry
Tento produkt se v zásadě chová jako capped bonus certifikát – s maximálním bonus výnosem ve výši 20 procent a bariérou, které se nachází na 49 procentech. Výchozí startovní hodnota indexu EURO STOXX 50 se určí během dvouměsíční periody mezi 5. květnem a 5. červencem.

Reverse Bonus
Obzvláště pestrou nabídku reverzních bonus certifikátu na EURO STOXX 50 má Goldman Sachs. U varianty produktu se splatností v září se bariéra nachází na 3.900 bodech. Na tak vysokou úroveň se tento přední index eurozóny nedostal od roku 2008.

čislo 2017/07
 27.04.2017

online
PDF Download

Zooplus
Nejdříve růst, potom zisk“, tak zní motto společnosti Zooplus (v ČR známé pod zoohit), která se specializuje na internetový prodej pro domácí zvířata. Koncern působí ve 30 evropských zemích a velikost trhu se odhaduje na 26 miliard eur.

Nike
V minulém čtvrtletí vzrostl zisk Nike o pěkných 20 procent na 1,14 miliard eur, a tím americký koncern vydělal během tří měsíců téměř tolik, jako Adidas za celý rok. Rovněž analytici zůstávají v klidu. Sice se cílové kurzy tu a tam mírně upravují, ale většina z nich nadále radí nakupovat.

Oracle
U Oracle se rozvíjí cloudový business. Koncern minulý týden oznámil, že jeho výnosy z cloudových služeb vystoupaly ve třetím čtvrtletí o 62 procent na zhruba 1,2 miliard dolarů. Společnosti se podařilo zvýšit svůj celkový obrat ve srovnání s loňskem o dvě procenta na 9,2 miliard dolarů.

Deutsche Wohnen
Deutsche Wohnen se díky investičnímu programu ve výši 1,5 miliard eur podařilo dosáhnout dvouciferného růstu. Podle Credit Suisse se potenciálně může dostat dokonce až na 38,10 EUR – přičemž původní cílová cena Švýcarů se nacházela na 34,90 EUR.

čislo 2017/06
 13.04.2017

online
PDF Download

EUR/CZK
ČNB minulý čtvrtek s okamžitou platností ukončila režim devizových intervencí. ČNB tak nebude bránit posílení koruny pod hranici 27 korun za euro. Během prvního týdne nedošlo k výrazným posunům dolů ani nahoru, CZK si našla bariéru na úrovni 26,50 koruny. 

Freenet
U společnosti Freenet činí dividendový výnos velmi slušných 5,5 procent, především díky zvýšení dividendy z 1,55 eur na 1,60 eur. Dividenda odpovídá výplatnímu poměru okolo 60 procent z celkového dosaženého free cashflow za rok 2016 ve výši 341,5 milionů eur

Eurozone 25
DividendenAdel Eurozone 25: v porovnání s předchozím měsícem zhodnotila o 5,2 procent. Strategie je zaměřená na dlouhodobou kvalitu dividend, dosáhla nového maxima. Zato široký tržní index MSCI EMU Net TR stále bojuje se svým dosavadním vrcholem ze začátku roku 2015.

SDAX
V rámci indexu SDAX se mohou investoři těšit z nárůstu dividend ve výši 22,6 procent, tedy na velmi pěkných 1,1 miliardy eur. Podle studie věnující se dividendám německých společností, více než polovinu tohoto růstu tvoří dividendy společnosti DMG Mori Seiki.

čislo 2017/05
 30.03.2017

online
PDF Download

Deutsche Telekom
Jako Damoklův meč tíží 32procentní státní podíl, který brzdí výraznější akciový růst. Bezmála dva roky se kurz „T-Akcie“ pohybuje v rozmezí 13,50 - 17,50 EUR. Pokud bude tento scénář pokračovat i v následujících měsících, lze s  Inliner docílit atraktivní výnos.

Ropa
Ceně ropy pomalu dochází dech. Před několika málo dny vyšplhaly americké ropné zásoby na pětileté maximum a cena ropy WTI poklesla poprvé v tomto roce až pod úroveň 50 dolarů za barel. Analytici z bankovního domu Vontobel ale nevidí žádný důvod, proč měnit své optimistické prognózy.

Derivative Map CZ
EUSIPA Derivative Map člení všechny strukturované produkty na investiční a pákové. Tyto dvě kategorie se dále dělí do 6 hlavních skupin, které obsahují více než 20 typů produktů. V každé hlavní skupině jsou zařazeny různé typy produktů. Způsob fungování je znázorněn pomoci payoff diagramu

Schoeller-Bleckman
Zatím nejtvrdší krize odvětví silně zasáhla Schoeller-Bleckmann Oilfield Equipment (SBO). Jako světový lídr na trhu s produkty z vysoce legované oceli a přední výrobce klíčových komponent pro ropné odvětví trpí tato rakouská firma především kvůli poklesu investic svých zákazníků.

čislo 2017/04
 17.03.2017

online
PDF Download

MorphoSys
Biotechnologická společnost MorphoSys prezentuje v současné době jednu pozitivní zprávu za druhou. Nejprve došlo k oznámení pokroku ve schvalovacím procesu pro povolení prodeje produktu na lupénku Guselkumab. Nové studie ukazují, že léčení vede ke zlepšení.

Global Spin-Off
Investoři, kteří chtějí profitovat na performance oddělených společností, se mohou podrobněji podívat na certifikát na Solactive Global Spin-Off Performance Index. Podkladové aktivum odráží hodnotový vývoj 20 společností, u kterých v nedávné době došlo k oddělení od mateřské firmy.

USA
U tohoto certifikátu investoři při splatnosti plně participují na pozitivním kurzovém vývoji tohoto předního amerického indexu, tedy s mírou participace ve výši 100 procent. Maximální možný výnos tedy činí 5,76 procent p.a. Na 127 dolarech startovní hodnoty je nastaven cap.

Tesla
Výrobci elektromobilů Tesla se překvapivě podařilo snížit v posledním čtvrtletí svou ztrátu, a to z 320 milionů na 121,3 milionů dolarů. Obrat vzrostl o 88 procent na 2,3 miliardy dolarů. Takové zprávy se neposlouchají vůbec špatně

čislo 2017/03
 02.03.2017

online
PDF Download

Aixtron
V pátek 3. března bude Deutsche Börse opět rozhodovat o možných změnách ve složení svých výběrových indexů. Provedené změny se reálně projeví až od 20. března. Indexově orientovaní investoři na potenciální obměny v indexech reagují s předstihem.

Monsanto
Od té doby, co se zhruba před pěti měsíci dohodly společnosti Bayer a Monsanto na ceně za převzetí ve výši 128 dolarů za akcii, zmizel u akcií Monsanta vítr z plachet. Tento akciový titul se kotoval dokonce o více než 20 procent níže, než na kolik zní nabídka Bayeru.

EUR/CZK
Česká národní banka se od listopadu 2013 zavázala udržovat kurz domácí měny vůči euru nad hranicí 27 korun za euro. Tímto krokem chtěla ČNB zabránit deflačnímu tlaku. Pozitivním efektem intervence bylo, že oslabená koruna pomáhala českým exportérům, kteří dosáhli dodatečného zisku.

Euro-BTP-Future
Koncern Výnosy italských státních dluhopisů se od průlomového referenda o ústavní reformě v prosinci loňského roku překvapivě držely na stabilní úrovni. Bezprostředně před zveřejněním výsledků desetileté dluhopisy vynášely okolo 1,92 procent, nyní nabízejí výnos 2,25 procent.

čislo 2017/02
 16.02.2017

online
PDF Download

Sartorius
Akcie společnosti Sartorius, která se zabývá vývojem a výrobou laboratorních přístrojů a laboratorního vybavení, znaly po dlouhou dobu jen jeden směr cesty, tj. růst. Od poloviny roku 2016 prochází tento titul z indexu TecDAX konsolidací, výsledky nepřinesly očekávané oživení.

Ropa
Investoři, kteří by chtěli profitovat z růstu cen ropy, ale zároveň nechtějí podstoupit plné riziko, mohou využít nové emise Protect Multi akciového quanto dluhopisu s participací na akciích společností Statoil, Royal Dutch Shell, Total a BP.

EUR/USD
Podle výpočtů analytiků Deutsche Bank se jen kvůli tomu euro nachází o 6,5 procent níže. Volby, které se odehrají na začátku tohoto roku v Nizozemí, Francii a v Itálii mají potenciál euro ještě více oslabit. Kurz se nicméně ze svého dna 1,034 z ledna odrazil a dostal se zpět na 1,08 dolarů.

Amazon
Koncern nicméně v uplynulém čtvrtletí ukázal, že obojí je možné. Odpovídala tomu i zklamaná reakce investorů na zveřejněné předpovědi pro aktuální čtvrtletí. Kvůli vysokým investičním výdajům do vybudování nové video-služby, lze očekávat operativní zisk mezi 250 až 900 miliony USD

a


EUSIPA DERIVATIVE MAP© ZertifikateJournal 2011
Disclaimer  –   Impressum  –   Kontakt