ZERTIFIKATEJOURNAL

čislo 68/2015


ZertifikateJournal PDF-Archiv

čislo 2018/08
 16.05.2018

online
PDF Download

Deutsche Telekom
Již před několika týdny jsme napsali, že podle důvěrných informací znovu jednají T-Mobile US (dceřiná společnost Deutsche Telekom) a její konkurent Sprint o potenciální fúzi. Nyní je to oficiální. Oba koncerny opětovně usilují o vzájemné spojení. Prozatím uzavřely vzájemnou dohodu.

Bet-at-Home
V Rakousku způsobil velkou nejistotu připravovaný návrh zákona, podle něhož by měly být blokovány online nabídky zahraničních poskytovatelů online-kasin. Bet-at-Home.com generuje většinu svých výnosů právě v této oblasti online-gamblingu. V prvním čtvrtletí 2018: 58,4 procenta.

Nintendo
Úspěch nejnovější herní konzole Switch, umožnil společnosti Nintendo výrazným způsobem zvýšit zisk a tržby. V roce 2017 se koncernový obrat více než zdvojnásobil a překonal 1,06 bilionu eur (osm miliard eur). Operativní zisk se dokonce zvýšil o 505 procent na 178 miliard jenů.

Wikifolio
Klid, stabilita, žádné vzrušení – na toto sází investoři do wikifolio certifikátů. Přinejmenším to lze vyčíst z dubnových žebříčků nejoblíbenějších wikifolios. Na začátku uplynulého týdne skončilo na akciových trzích historicky „lepší“ šestiměsíční období.

čislo 2018/07
 02.05.2018

online
PDF Download

Zooplus
Zooplus prezentovala hospodářské výsledky, které byly pro trhy zklamáním. Akcie reagovaly výrazným poklesem a kurz se dokonce dostal pod hodnotu 150 eur. Internetový prodejce pro domácí zvířata v tomto roce opětovně počítá se silným růstem mezi 21 až 23 procenty.

REITs
Americká banka Goldman Sachs nyní spojila 40 REITs společností do nového indexu s názvem Euronext Reitsmarket Global Balanced Price. Tento výběrový barometr zohledňuje 40 mezinárodních nemovitostních společností, které jsou kotovány na burzách.

HelloFresh
HelloFresh se jen velkými obtížemi podařil burzovní debut v listopadu 2017. Akcie německé společnosti pro služby odběru jídel byly uvedeny na trh za cenu 10,25 EUR, tedy přesně ve středu plánovaného rozpětí, které se pohybovalo od 9,00 do 11,50 EUR. Ale následný vývoj byl více než slušný.

Spotify
Hudební streamovací službě Spotify se podařil velmi působivý úvod na burze v New Yorku (NYSE). Švédská společnost se v polovině dubna začala na burze obchodovat za 165,90 USD, tedy zhruba 26 procent na referenčním kurzem 132 USD, který stanovila NYSE.

čislo 2018/06
 19.04.2018

online
PDF Download

DWS
V rámci reorganizační sanace dosáhla Deutsche Bank dalšího etapového vítězství. Její dceřiná společnost DWS se začala obchodovat ve velmi turbulentním tržním prostředí na burze ve Frankfurtu. První stanovená cena akcií DWS byla 32,55 EUR

Tesla
Aprílový žert Elona Muska, šéfa americké značky Tesla, poslal akcie výrobce elektromobilů dolů. Musk si na Apríla vystřelil z fanoušků Tesly, když na svém Twitteru oznámil bankrot americké elektroautomobilky. Ani mizerné hospodářské výsledky nemohly tento „žertík“ přebít

Wikifolio
Pro investory určitě nebyly uplynulé týdny na akciových trzích poklidnou procházkou. Ovšem úspěšní traders mohli udržet případné škody ve snesitelných hranicích, především díky individuální flexibilitě a důslednému zajištění. Dále prezentujeme Top 3 portfolia na sociální platformě wikifolio

Facebook
Stručně řečeno, jsme svědky významného propadu a současně vynikající šance pro vstup. S discount call od BNP Paribas je možné dosáhnout výnosu ve výši 20 procent, za předpokladu, že podkladová akcie se při splatnosti nebude obchodovat na úrovni nižší než 150 dolarů

čislo 2018/05
 05.04.2018

online
PDF Download

Fresenius
Německý koncern Fresenius dosáhl také v roce 2017 výborných výsledků. V posledních 14 letech každý rok zaznamenává nové rekordní zisky. Obrat se zvýšil o 15 procent na necelých 33,9 miliardy eur. Bylo to především díky výraznému růstu poptávky ze soukromých klinik.

Blockchain
Na burzách je "blockchain" jedním z nejvíce diskutovaných témat. Díky této technologii jsou všechny transakce a smlouvy účastníků společně zaznamenávány a spravovány s pomocí speciálního softwaru v distribuované decentralizované databázi ("blockchain").

Wikifolio
Ti, kteří na konci roku 1998 investovali jedno euro do diverzifikovaného portfolia akcií, měřeno indexem MSCI World GDTR, dosáhli průměrného ročního výnosu ve výši 5,5 procenta. Inflace by toto zhodnocení snížila na pouhých pět procent.

Call-Warrants
U technologických akcií patří call warrants mezi nejvíce obchodované warranty, ačkoli technologický index Nasdaq 100 ztratil předminulý týden zhruba sedm procent. Na vrchol popularity se zařadil call warrant (ISIN DE000CV7ARE1) emitovaný na koncern Amazon.com

čislo 2018/04
 21.03.2018

online
PDF Download

Eastman Kodak
Eastman Kodak patřil v minulosti k symbolům a předním společnostem fotografického průmyslu. Ale protože management společnosti nevěřil v digitální revoluci, příliš dlouho se držel osvědčené analogové technologie, s fatálními následky. V roce 2012 se dostal do insolvence.

Deutsche Bank
To, že Deutsche Bank plánuje kotovat DWS na akciovém trhu, je již delší dobu veřejným tajemstvím. Při vstupu na burzu mají být nabídnuty pouze akcie, které má v držení Deutsche Bank a podle mnoha spekulací by čtvrtinový podíl v DWS mohl být oceněn na 1,7 až dvě miliardy eur.

Manz
Teprve na začátku února koncern oznámil, že velmi rychle roste jeho obchodní segment se standardními stroji pro výrobu baterií. Objednávky zákazníků z odvětví power tools a automotive/e-mobility dosáhly v lednu 2018 na celkový objem ve výši sedm milionů eur.

E-Power Index
Každý, kdo sází na toto investiční téma nemůže ignorovat nový E-Power Index. Tento výběrový barometr vznikl ve spolupráci investorského časopisu "Der Akcionär" s americkou investiční bankou Morgan Stanley. Barometr zohledňuje 14 akcií společností.

čislo 2018/03
 07.03.2018

online
PDF Download

Deutsche Telekom
Koncernový přebytek vzrostl o necelých třicet procent na 3,5 miliardy eur. Americká daňová reforma se na tomto zisku podílela ve výši 1,7 miliardy eur. Koncern rovněž zvýšil obrat o 2,5 procenta na 74,9 miliardy eur. S dividendovým výnosem téměř pět procent patří T-akcie k nejlepším.

Zlato
Cena 84 gramů zlata není mnoho.. V jedné zlaté medaili je pouze šest gramů zlata, ale tato skutečnost bude sotva nějakému olympijskému vítězi vadit. Koneckonců jde jen o pomyslnou hodnotu. Zlato má pro investory význam především jako zajištění proti krizím a inflaci.

Xing
Kariérní online portál Xing i nadále a bez omezení roste. V loňském roce se zaregistrovalo dva miliony nových uživatelů. Celkově má tato dceřiná společnost koncernu Burda přibližně 13 milionů uživatelů. Tržby se rovněž odpovídajícím způsobem zvýšily o plných 26 procent.

Smart Dividend
Investiční portfolia by mohla obohatit strategie, která se výhradně zaměřuje na švýcarské dividendové perly. Vontobel emitoval trh Swiss Smart Dividend Performance Index. Výběrový barometr se opírá o expertízy a vlastní výzkum a tento research je kombinován s dividendovou strategií.

čislo 2018/02
 22.02.2018

online
PDF Download

Evonik
Nedávné tržní turbulence zanechaly své stopy také na akciích Evonik. V měsíčním porovnání ztratily téměř 4 procenta. Koncern by měl zveřejnit své výsledky 6. března. V současnosti nabízí zajímavou investiční příležitost. Na potenciálním pozitivním vývoji je možné participovat s warrantem.

Zinek
Cena zinku dosáhla hodnoty 3400 dolarů za tunu a tato komodita je tak nejdražší za posledních deset let. Na London Metal Exchange zároveň poklesly zásoby zinku na nejnižší úroveň od podzimu 2008. Tento nedostatek na straně nabídky se již rýsoval dlouho dobu předem.

Twitter
Trvalo dlouho, než se akcionáři dočkali: téměř dvanáct let po svém založení dosáhla společnost Twitter na svůj první zisk. Ve čtvrtletí, které skončilo v prosinci loňského roku, zůstalo v pokladně 91 milionů dolarů. To je určitě pozitivní impuls.

Snapchat
Po několika slabých čtvrtletích tak strůjci fotografické aplikace Snapchat překonali tržní očekávání. Na konci prosince se tržby zvýšily na úroveň 285,7 milionů dolarů. Analytici prognózovali tržby pouze něco přes 250 milionů dolarů. Počet uživatelů se zvýšil o pět procent na 187 milionů.

čislo 2018/01
 08.02.2018

online
PDF Download

Voltabox
Svoji burzovní premiéru si společnost Voltabox odbyla v říjnu loňského roku. IPO tohoto výrobce baterií bylo velkým úspěchem. Emisní kurz byl stanoven na úrovni 24 EUR. Na konci prvního obchodního dne se akcie společnosti obchodovaly za 32 EUR. Ovšem počáteční euforie se rychle vytratila.

HappyNewYear Index
Právě osm výše zmíněných akcií zohledňuje Morgan Stanley v indexu "HappyNewYear". Barometr byl uveden na trh 11. prosince 2017 za výchozí emisní cenu 100,00 EUR. Kopíruje hodnotový vývoj osmi "Loser akcií", přičemž počáteční váha společností je jednotná: 12,5 procenta.

Bitcoin Group
Krátce před Vánocemi potvrdila skupina Bitcoin Group svoji prognózu na rok 2017. Dle prognózy se očekává, že v roce 2017 se na obchodní platformě Bitcoin.de zobchodují kryptoměny, které v celkovém objemu výrazným způsobem přesáhnou hranici jedné miliardy eur.

Ethereum
Kryptoměna ethereum, je rovněž založena na blockchain technologii. Na rozdíl od bitcoinu však ethereum není čistou kryptoměnou, ale platformou pro takzvané Dapps (Distributed Apps), které se skládají z tzv. "smart" kontraktů, které už nefungují čistě jako kryptoměna.

čislo 2017/20
 22.11.2017

online
PDF Download

Symprise
Předminulý týden prezentovala své „skvělé“ čtvrtletní výsledky německá společnost Symprise, která je předním světovým výrobcem vůní, příchutí, aktivních ingrediencí a chemických aromat. Akcie společnosti zareagovala patřičným způsobem a zaznamenala nové historické maximum.

Swiss Research
Certifikát čerpá nyní ze 120 švýcarských společností, které jsou součástí indexu SPI. V úvahu přitom připadají pouze akcie, které jsou likvidní. Nedominují pouze Large Caps, a růstový potenciál středně velkých nebo menších společností se tak může v certifikátu více projevit.

Director’s Dealings
Za strategií stojí GBC Insider Focus Index, který na základě povinného hlášení obchodů s cennými papíry insiderů („Director’s Dealings“) odráží investiční chování členů představenstev a dozorčích rad. Když insideři akcie nakupují, je daný akciový titul do indexu přijat, a naopak.

BYD
Přitom měřeno dle počtu kusů je světovou jedničkou na trhu čínský BYD. V roce 2016 sjelo z výrobní linky BYD více než 100.000 e-mobilů. Růstový potenciál má přitom samotný domácí trh: analytici odhadují, že v Číně v roce 2030 přijde na trh okolo 40 milionů elektrických automobilů.

čislo 2017/19
 08.11.2017

online
PDF Download

SAP
19. října prezentoval německý softwarový gigant SAP čtvrtletní výsledky. Dosažený zisk před zdaněním a úroky (EBIT) byl „pouze“ na zhruba loňské úrovni. ve výši 1,64 miliardy eur. Důvody lze vidět především ve vysokých investicích a silnému kurzu eura.

Palladium
V polovině října vystoupala cena trojské unce palladia na vrchol přesně 1.009 dolarů – což je nejvyšší úroveň od začátku roku 2001. Jen od začátku roku přitom palladium vzrostlo zhruba o 43 procent. Palladium se stalo cennějším kovem než platina, která letos nabyla pouze dvě procenta.

Bitcoin
Poté, co byl 1. srpna protokol bitcoinu rozdělen po takzvaném „Hard Fork“ do dvou samostatných měnových jednotek – bitcoin a „bitcoin cash“ – se před několika málo dny přidal také „bitcoin gold“. Provedené štěpení by mělo pomoci vyřešit hlavní problém, že transakce trvají stále delší dobu.

ZertifikateAwards
Do hledáčku investorů se dostávají také komodity, jako je například ropa. Tyto investice nicméně skýtají určité nástrahy. EUR Hedged ETCs od BNP Paribas nabízí trojí ochranu. Podkladovým aktivem je RICI Enhanced Brent Crude Oil (TR) Index.

a


EUSIPA DERIVATIVE MAP© ZertifikateJournal 2011
Disclaimer  –   Impressum  –   Kontakt