ZERTIFIKATEJOURNAL

čislo 71/2015


ZertifikateJournal PDF-Archiv

čislo 2018/11
 10.07.2018

online
PDF Download

Porr
Porr se může pochlubit téměř 150letou
burzovní historií. Je nejstarší
rakouskou společností, která se kotuje
na vídeňském burzovním parketu, a to
již od roku 1869. Nyní se cenné papíry
této stavební společnosti poprvé ve
své historii zohlední v hlavním
rakouském akciovém indexu ATX

Tech-Stars
Investors magazín "Der Aktionär" vyvinul ve spolupráci a americkou investiční bankou Morgan Stanley řešení, které investorům umožní vsadit si cíleně na největší profitéry této indexové reformy. "Tech-Star Index" zohledňuje hodnotový vývoj vybraných deseti akcií.

BAT
Kdo chce investovat do čínského
internetového sektoru, nemůže toto
trio ignorovat. Chytré řešení má nyní
v nabídce Deutsche Bank. Tým z Xmarkets
nedávno emitoval index certifikát na nový BAT index. Označení BAT znamená iniciály počátečních písmen Baidu, Alibaba a Tencent.

onemarkets
Cena futures kontraktů za barel
americké lehké ropy West Texas
Intermediate (WTI) se v letošním roce
pohybuje mezi 58 až 75 USD. Na
začátku roku 2017 se OPEC dohodla
na omezení dodávek o téměř 1,8
milionu barelů denně s cílem zastavit
propad cen ropy.

čislo 2018/10
 20.06.2018

online
PDF Download

Deutsche Post
Deutsche Post čekalo minulý týden překvapení. Koncern oznámil, že v tomto roce očekává operativní zisk (EBIT) pouze kolem 3,2 miliardy eur. Ředitel Frank Appel doposud avizoval zisk na úrovni 4,15 miliardy eur. Koncern bojuje s důsledky vyššího počtu balíků.

Průmyslové kovy
Hedvábná stezka, starověká obchodní cesta z Evropy do východní Asie, byla dlouho tématem především pro historiky nebo geografy. Ovšem to se v současnosti mění. Pod označením „Nová Hedvábná stezka“ nebo „One Belt, one Road“ dochází k novému vybudování obchodních koridorů

MSCI
Na toto oznámení museli investoři dlouho čekat. Předně 1. června byly do globálních akciových MSCI konečně zahrnuty také čínské akcie tzv. A-shares. Tyto akcie jsou kotovány na burzách v Šanghaji a Shenzenu. v prvním kroku se zohlední pouze pět procent tržní kapitalizace A-shares.

Turecká lira
Turecký prezident oznámil, že chce po červnových parlamentních a prezidentských volbách zavést větší kontrolu měnové a hospodářské politiky. Erdoğan tlačí na centrální banku, aby přikročila ke snížení úrokových sazeb. Turecká centrální banka se prozatím nenechala ovlivnit.

čislo 2018/09
 20.06.2018

online
PDF Download

Value Stars
Hvězdný americký investor Warren Buffett a jeho partner Charles Munger pozvali začátkem května své akcionáře na výroční valnou hromadu koncernu Berkshire Hathaway, která se tradičně konala ve městě Omaha. Letos do tohoto města ve státě Nebraska dorazilo více než 42.000 akcionářů

Sustainable Finance
Pod „Sustainable Finance“ se rozumí zakotvení ekologických a sociálních faktorů do klíčových oblastí financí. To, co původně zni velmi abstraktně, postupně nabývá konkrétnějších forem. Podle současných představ Evropské komise by udržitelné aspekty měly být zabudovány do regulace.

Volkswagen
Pod „Sustainable Finance“ se rozumí zakotvení ekologických a sociálních faktorů do klíčových oblastí financí. To, co původně zni velmi abstraktně, postupně nabývá konkrétnějších forem. Podle současných představ Evropské komise by udržitelné aspekty měly být zabudovány do regulace.

Wikifolio
Akciové trhy nastartovaly do května fulminantním způsobem. Mnoho burzovních expertů očekává, že již v lednu započatá korektura je nyní definitivně u konce a velmi brzy budou zaznamenány nová letošní maxima. Mezi nejznámější burzovní moudrosti určitě patří „Sell in may“..

čislo 2018/08
 16.05.2018

online
PDF Download

Deutsche Telekom
Již před několika týdny jsme napsali, že podle důvěrných informací znovu jednají T-Mobile US (dceřiná společnost Deutsche Telekom) a její konkurent Sprint o potenciální fúzi. Nyní je to oficiální. Oba koncerny opětovně usilují o vzájemné spojení. Prozatím uzavřely vzájemnou dohodu.

Bet-at-Home
V Rakousku způsobil velkou nejistotu připravovaný návrh zákona, podle něhož by měly být blokovány online nabídky zahraničních poskytovatelů online-kasin. Bet-at-Home.com generuje většinu svých výnosů právě v této oblasti online-gamblingu. V prvním čtvrtletí 2018: 58,4 procenta.

Nintendo
Úspěch nejnovější herní konzole Switch, umožnil společnosti Nintendo výrazným způsobem zvýšit zisk a tržby. V roce 2017 se koncernový obrat více než zdvojnásobil a překonal 1,06 bilionu eur (osm miliard eur). Operativní zisk se dokonce zvýšil o 505 procent na 178 miliard jenů.

Wikifolio
Klid, stabilita, žádné vzrušení – na toto sází investoři do wikifolio certifikátů. Přinejmenším to lze vyčíst z dubnových žebříčků nejoblíbenějších wikifolios. Na začátku uplynulého týdne skončilo na akciových trzích historicky „lepší“ šestiměsíční období.

čislo 2018/07
 02.05.2018

online
PDF Download

Zooplus
Zooplus prezentovala hospodářské výsledky, které byly pro trhy zklamáním. Akcie reagovaly výrazným poklesem a kurz se dokonce dostal pod hodnotu 150 eur. Internetový prodejce pro domácí zvířata v tomto roce opětovně počítá se silným růstem mezi 21 až 23 procenty.

REITs
Americká banka Goldman Sachs nyní spojila 40 REITs společností do nového indexu s názvem Euronext Reitsmarket Global Balanced Price. Tento výběrový barometr zohledňuje 40 mezinárodních nemovitostních společností, které jsou kotovány na burzách.

HelloFresh
HelloFresh se jen velkými obtížemi podařil burzovní debut v listopadu 2017. Akcie německé společnosti pro služby odběru jídel byly uvedeny na trh za cenu 10,25 EUR, tedy přesně ve středu plánovaného rozpětí, které se pohybovalo od 9,00 do 11,50 EUR. Ale následný vývoj byl více než slušný.

Spotify
Hudební streamovací službě Spotify se podařil velmi působivý úvod na burze v New Yorku (NYSE). Švédská společnost se v polovině dubna začala na burze obchodovat za 165,90 USD, tedy zhruba 26 procent na referenčním kurzem 132 USD, který stanovila NYSE.

čislo 2018/06
 19.04.2018

online
PDF Download

DWS
V rámci reorganizační sanace dosáhla Deutsche Bank dalšího etapového vítězství. Její dceřiná společnost DWS se začala obchodovat ve velmi turbulentním tržním prostředí na burze ve Frankfurtu. První stanovená cena akcií DWS byla 32,55 EUR

Tesla
Aprílový žert Elona Muska, šéfa americké značky Tesla, poslal akcie výrobce elektromobilů dolů. Musk si na Apríla vystřelil z fanoušků Tesly, když na svém Twitteru oznámil bankrot americké elektroautomobilky. Ani mizerné hospodářské výsledky nemohly tento „žertík“ přebít

Wikifolio
Pro investory určitě nebyly uplynulé týdny na akciových trzích poklidnou procházkou. Ovšem úspěšní traders mohli udržet případné škody ve snesitelných hranicích, především díky individuální flexibilitě a důslednému zajištění. Dále prezentujeme Top 3 portfolia na sociální platformě wikifolio

Facebook
Stručně řečeno, jsme svědky významného propadu a současně vynikající šance pro vstup. S discount call od BNP Paribas je možné dosáhnout výnosu ve výši 20 procent, za předpokladu, že podkladová akcie se při splatnosti nebude obchodovat na úrovni nižší než 150 dolarů

čislo 2018/05
 05.04.2018

online
PDF Download

Fresenius
Německý koncern Fresenius dosáhl také v roce 2017 výborných výsledků. V posledních 14 letech každý rok zaznamenává nové rekordní zisky. Obrat se zvýšil o 15 procent na necelých 33,9 miliardy eur. Bylo to především díky výraznému růstu poptávky ze soukromých klinik.

Blockchain
Na burzách je "blockchain" jedním z nejvíce diskutovaných témat. Díky této technologii jsou všechny transakce a smlouvy účastníků společně zaznamenávány a spravovány s pomocí speciálního softwaru v distribuované decentralizované databázi ("blockchain").

Wikifolio
Ti, kteří na konci roku 1998 investovali jedno euro do diverzifikovaného portfolia akcií, měřeno indexem MSCI World GDTR, dosáhli průměrného ročního výnosu ve výši 5,5 procenta. Inflace by toto zhodnocení snížila na pouhých pět procent.

Call-Warrants
U technologických akcií patří call warrants mezi nejvíce obchodované warranty, ačkoli technologický index Nasdaq 100 ztratil předminulý týden zhruba sedm procent. Na vrchol popularity se zařadil call warrant (ISIN DE000CV7ARE1) emitovaný na koncern Amazon.com

čislo 2018/04
 21.03.2018

online
PDF Download

Eastman Kodak
Eastman Kodak patřil v minulosti k symbolům a předním společnostem fotografického průmyslu. Ale protože management společnosti nevěřil v digitální revoluci, příliš dlouho se držel osvědčené analogové technologie, s fatálními následky. V roce 2012 se dostal do insolvence.

Deutsche Bank
To, že Deutsche Bank plánuje kotovat DWS na akciovém trhu, je již delší dobu veřejným tajemstvím. Při vstupu na burzu mají být nabídnuty pouze akcie, které má v držení Deutsche Bank a podle mnoha spekulací by čtvrtinový podíl v DWS mohl být oceněn na 1,7 až dvě miliardy eur.

Manz
Teprve na začátku února koncern oznámil, že velmi rychle roste jeho obchodní segment se standardními stroji pro výrobu baterií. Objednávky zákazníků z odvětví power tools a automotive/e-mobility dosáhly v lednu 2018 na celkový objem ve výši sedm milionů eur.

E-Power Index
Každý, kdo sází na toto investiční téma nemůže ignorovat nový E-Power Index. Tento výběrový barometr vznikl ve spolupráci investorského časopisu "Der Akcionär" s americkou investiční bankou Morgan Stanley. Barometr zohledňuje 14 akcií společností.

čislo 2018/03
 07.03.2018

online
PDF Download

Deutsche Telekom
Koncernový přebytek vzrostl o necelých třicet procent na 3,5 miliardy eur. Americká daňová reforma se na tomto zisku podílela ve výši 1,7 miliardy eur. Koncern rovněž zvýšil obrat o 2,5 procenta na 74,9 miliardy eur. S dividendovým výnosem téměř pět procent patří T-akcie k nejlepším.

Zlato
Cena 84 gramů zlata není mnoho.. V jedné zlaté medaili je pouze šest gramů zlata, ale tato skutečnost bude sotva nějakému olympijskému vítězi vadit. Koneckonců jde jen o pomyslnou hodnotu. Zlato má pro investory význam především jako zajištění proti krizím a inflaci.

Xing
Kariérní online portál Xing i nadále a bez omezení roste. V loňském roce se zaregistrovalo dva miliony nových uživatelů. Celkově má tato dceřiná společnost koncernu Burda přibližně 13 milionů uživatelů. Tržby se rovněž odpovídajícím způsobem zvýšily o plných 26 procent.

Smart Dividend
Investiční portfolia by mohla obohatit strategie, která se výhradně zaměřuje na švýcarské dividendové perly. Vontobel emitoval trh Swiss Smart Dividend Performance Index. Výběrový barometr se opírá o expertízy a vlastní výzkum a tento research je kombinován s dividendovou strategií.

čislo 2018/02
 22.02.2018

online
PDF Download

Evonik
Nedávné tržní turbulence zanechaly své stopy také na akciích Evonik. V měsíčním porovnání ztratily téměř 4 procenta. Koncern by měl zveřejnit své výsledky 6. března. V současnosti nabízí zajímavou investiční příležitost. Na potenciálním pozitivním vývoji je možné participovat s warrantem.

Zinek
Cena zinku dosáhla hodnoty 3400 dolarů za tunu a tato komodita je tak nejdražší za posledních deset let. Na London Metal Exchange zároveň poklesly zásoby zinku na nejnižší úroveň od podzimu 2008. Tento nedostatek na straně nabídky se již rýsoval dlouho dobu předem.

Twitter
Trvalo dlouho, než se akcionáři dočkali: téměř dvanáct let po svém založení dosáhla společnost Twitter na svůj první zisk. Ve čtvrtletí, které skončilo v prosinci loňského roku, zůstalo v pokladně 91 milionů dolarů. To je určitě pozitivní impuls.

Snapchat
Po několika slabých čtvrtletích tak strůjci fotografické aplikace Snapchat překonali tržní očekávání. Na konci prosince se tržby zvýšily na úroveň 285,7 milionů dolarů. Analytici prognózovali tržby pouze něco přes 250 milionů dolarů. Počet uživatelů se zvýšil o pět procent na 187 milionů.

a


EUSIPA DERIVATIVE MAP© ZertifikateJournal 2011
Disclaimer  –   Impressum  –   Kontakt