ZERTIFIKATEJOURNAL

čislo 80/2015


ZertifikateJournal PDF-Archiv

čislo 2018/20
 28.11.2018

online
PDF Download

Allianz
Pojišťovací koncern Allianz reportoval vynikající výsledky, které dosáhl ve třetím čtvrtletí. Také většina analytiků na ně reagovalo pozitivně. Například společnost Independent Research, zvýšila svůj cílový kurz pro akcie Allianz z 225 na 230 EUR a potvrdila své dřívější doporučení „koupit“.

Varta
Společnost má bohaté zkušenosti v oblasti lithium-iontových technologií. Nezávisle na tom má Varta postavení experta na mikro-baterie v oblasti naslouchátek, stejně významné je její postavení při řešení pro „Hearables“, „Power Packs“ a ukládání energií.

E-Power Index
Tento výběrový barometr, který byl vyvinut ve spolupráci investičního magazínu „Der Aktionär“ a americké banky Morgan Stanley. Index v současnosti zohledňuje 14 akcií firem, které hrají důležitou roli ve výrobě baterií a jsou perspektivní také v dlouhodobém horizontu.

EUR/TRY
Naše sázka na konec propadu turecké liry vyšla: cena doporučeného turba se více než zdvojnásobila. Od svých maxim, kdy se za jedno euro platilo 8,00 lir, se v současnosti dostala lira až na úroveň 6,00 lir. Turecká měna však tímto pouze vykompenzovala část drastické devalvace.

čislo 2018/19
 15.11.2018

online
PDF Download

Deutsche Telekom
Deutsche Telekom zveřejnil v uplynulých dnech své prognózy o zisku před úroky, daněmi, odpisy a amortizací (Ebitda) a již potřetí v tomto roce je korigoval směrem nahoru. Koncern očekává, že v roce 2018 vydělá na základě devizových kurzů 23,6 miliardy eur.

Datagroup
Během nedávné tržní korekce bylo možné zaznamenat zajímavý jev: mnoho firemních manažerů - tzv. „insider“ - využilo výrazně nižších cenových hladin k tomu, aby odvážně nakupovali akcie svých vlastních společností.

Zinek
Cena kovu, který bývá primárně používán jako ochrana proti korozi u oceli a železa, poklesla v roce 2018 nejvíce ze všech tzv. průmyslových kovů. Nicméně cena bílého kovu zcela nezrezivěla, protože v posledních několika týdnech začalo oživení, které zastínilo další průmyslové kovy.

Electronic Gaming
Investoři mohou na tomto vývoji participovat s novým certifikátem, který byl emitován na Solactive Electronic Gaming Index, který X-markets tým z Deutsche Bank opět sekuritizoval, protože z důvodu zdanění dividend v USA, nebylo chvíli možné do tohoto produktu investovat.

čislo 2018/18
 31.10.2018

online
PDF Download

HeildelbergCement
HeildelbergCement se jako další zařadil mezi koncerny, které pro tento rok musely korigovat své prognózy směrem dolů. Reakce investorů se dostavila okamžitě. Ve velmi krátkém čase se cena akcií propadla o více než osm procent, na nejnižší úroveň od února 2017.

Global Family Owned
Společnosti ovládané rodinnými „klany“ dosahují v dlouhodobém horizontu často lepší výkonnosti a jsou navíc ziskovější. Tyto výsledky, které již byly předmětem mnoha vědeckých studií v minulosti, byly nyní opětovně potvrzeny švýcarskou bankou Credit Suisse.

Nordic Fish Farmer
Místo hus a kachen, se v Evropě objevuje na vánočním stole stále více a více ryb, přičemž losos patří ke zdaleka nejoblíbenějším. Není divu, že růžovo-oranžová ryba nejen dobře chutná, ale je také zdravější a snadněji stravitelná. I mimo vánoční čas se celková poptávka zvyšuje.

Blockchain Technology
"Blockchain" technologie patřila v loňském roce k nejžhavějším tématům i na akciovém trhu. V této technologii jsou všechny transakce zaznamenávány a řízeny společně v decentralizovaném datovém systému ("blockchain"). Například bitcoin je založen na tomto principu.

čislo 2018/17
 17.10.2018

online
PDF Download

Compugroup
Ještě na začátku srpna management společnosti cílil ve výnosech na 700 – 730 milionů eur. Následně se Compugroup pokusila ztráty omezit a potvrdila původní prognózy. Compugroup není jediným poskytovatelem a v tomto sektoru vládne tvrdá konkurence.

Nikl
Po výrazném růstu na počátku léta se cena niklu opět vrátila pod svoji výchozí úroveň ze začátku roku 2018. V dlouhodobém horizontu by však nová poptávka měla způsobit růst cen.
Obchodní spor mezi USA a Čínou se přitvrzuje, ale neočekává se, že to bude mít vážný dopad na ceny.

TraderFox
Je zaručeno pravidelné prověřování indexu: výběrové portfolio bude prověřováno každé čtvrtletí a případně odpovídajícím způsobem přizpůsobeno. Tato nová strategie se musí ještě osvědčit. Nicméně na trhu je již dostupný příslušný indexový certifikát u HVB onemarkets.

Daimler
Akcie koncernu ze Stuttgartu je nyní stabilní, proto by mohla mít smysl investice do Bonus Cap produktu od Citi. Cenný papír má splatnost v září 2019 a nabízí výnos ve výši 17,4 procenta, bariéra má odstup 15 procent (ISIN DE000CP03FR6).

čislo 2018/15
 03.10.2018

online
PDF Download

QSC
Na své červencové valné hromadě se německá společnost QSC rozhodla oddělit svůj obchodní segment s telekomunikacemi. Za tímto účelem byla celá divize převedena na stoprocentní dceřinou společnost Plusnet.

Mobile Payment Index
Kdo nechce nést individuální riziko jednotlivých akcií, ale zároveň chce své investice v tomto tržním segmentu široce diverzifikovat, najde vhodný finanční produkt v podobě Mobile Payment Index certifikátu, který uvedla na trh Deutsche Bank. Podkladový index zohledňuje 20 akcií.

Fintech Group
Se zveřejněnými údaji byl současně představen nový významný akcionář Österreichische Post. Za sedmiprocentní podíl ve Fintech Group zaplatí rakouská společnost přibližně 35 milionů eur neboli 28,55 EUR za akcii. Fintech bude s tímto akcionářem spolupracovat hlavně v Rakousku.

Wikifolio
Obchodní spor mezi USA a Čínou vstoupil do dalšího kola. Prezident Trump oznámil plán uvalit na čínské zboží cla ve výši přibližně 200 miliard dolarů. Samozřejmě že Číňané okamžitě zareagovali a Peking obratem uvedl, že zavádí odvetná cla v hodnotě nejméně 60 miliard dolarů.

čislo 2018/14
 06.09.2018

online
PDF Download

Grand City Properties
Akcie společnosti Grand City Properties se nacházejí v silném růstovém trendu. Zatímco index MDAX se aktuálně kotuje na hodnotách z počátku roku, akcie tohoto „pronajímatele bytů“ zhodnotily o téměř 20 procent. Výrazný růst není bez důvodu.

Tesla
Šéf Tesly Elon Musk vždy něčím překvapí. Generální ředitel americké elektroautomobilky v srpnu na svém Twitteru oznámil, že společnost, kterou založil, by měla být privatizována, aby se mohlo nerušeně koncentrovat na svoji dlouhodobou misi.

Ryanair
Podobně jako zakladatel Tesly Elon Musk je znám svými extravagantními výstupy také šéf Ryanairu Michael O'Leary. Aby udržel neustálý mediální zájem o své nízkorozpočtové aerolinie tak například v roce 2003 dojel v obrněném tanku z druhé světové války před sídlo konkurenta Easyjet

Wikifolio
První High-tech akcie v letošním roce září a opětovně ohromují skvělou performance. Ben-chmarky TecDAX a Nasdaq 100 zhodnotily výrazně lépe než standardní indexy. Oba burzovní barometry jsou letos zhruba 15 procent v plusu a nacházejí se velmi blízko svých historických maxim. Hrozí nebezpečné přehřátí?

čislo 2018/13
 22.08.2018

online
PDF Download

Mutares
Německá investiční společnost Mutares AG se s oblibou podílí na společnostech, které nabízejí vysoký růstový potenciál, nebo alokuje svoje prostředky do firem, které se nacházejí před restrukturalizací či reorganizací. V červnu se uskutečnilo IPO dceřiné společnosti STS.

Juventus
Po devíti letech strávených v Realu Madrid se jeden z nejlepších světových fotbalistů Cristiano Ronaldo přestěhuje z týmu španělského vítěze Champions-League do dresu italského šampiona Juventusu Turín. 33-letý útočník podepsal smlouvu do roku 2022. Přestup stál 112 milionů eur.

E-Power
Indexu E-Power byl vyvinut ve spolupráci s investičním časopisem "Der Aktionär" a Morgan Stanley. Kromě toho obsahuje tento barometr ještě dvanáct dalších akcií společností, které hrají důležitou roli v komoditách, především v oblasti baterií a v dlouhodobém horizontu.

Wikifolio
Ještě lepší zhodnocení, než nejvýznamnější německý benchmark dosáhl technologický sektor. Důvěra v pozitivní vývoj společností ze segmentu TecDAX a Nasdaq 100 je stále neotřesitelná. Důvěra investorů je také tématem wikifolií, které minulý měsíc dosáhly velké přírůstky kapitálu.

čislo 2018/12
 09.08.2018

online
PDF Download

Ryanair
Irská letecká společnost Ryanair zaznamenala v prvním čtvrtletí 2018/19 velmi výrazný pokles zisku, a to o plných 20 procent. Hlavními důvody byly stávky a vyšší náklady na kerosin. A opětovní zlepšení tohoto stavu je přinejmenším v krátkodobém horizontu prozatím v nedohlednu.

AI
Investovat do tohoto megatrendu lze prostřednictvím certifikátu z emisní dílny švýcarské banky Vontobel, který má za podkladové aktivum Solactive Artificial Intelligence Performance-Index. Index je složen z 14 až 20 členů z dílčích AI subsektorů, hardwarových a softwarových platforem a Big Data.

Měď
Měď se považuje za „konjunkturální“ kov par excellence, protože se používá zejména při výstavbě nemovitostí a infrastrukturních projektů. Jak světová ekonomika roste, poptávka po mědi se zvyšuje. Pokud ekonomika zadrhává, kupující vyčkávají. To bylo také možné pozorovat v posledních týdnech.

Spin-Off
Z hlediska investora se klasické spin-off v minulosti mohly vyvíjet podstatně lépe než jejich srovnávací indexy. Investoři, kteří se chtějí podílet na hodnotovém vývoji spin-off, by proto mohli zohlednit certifikát Solative Global Spin-Off Index z emisní dílny švýcarské Vontobel.

čislo 2018/11
 10.07.2018

online
PDF Download

Porr
Porr se může pochlubit téměř 150letou
burzovní historií. Je nejstarší
rakouskou společností, která se kotuje
na vídeňském burzovním parketu, a to
již od roku 1869. Nyní se cenné papíry
této stavební společnosti poprvé ve
své historii zohlední v hlavním
rakouském akciovém indexu ATX

Tech-Stars
Investors magazín "Der Aktionär" vyvinul ve spolupráci a americkou investiční bankou Morgan Stanley řešení, které investorům umožní vsadit si cíleně na největší profitéry této indexové reformy. "Tech-Star Index" zohledňuje hodnotový vývoj vybraných deseti akcií.

BAT
Kdo chce investovat do čínského
internetového sektoru, nemůže toto
trio ignorovat. Chytré řešení má nyní
v nabídce Deutsche Bank. Tým z Xmarkets
nedávno emitoval index certifikát na nový BAT index. Označení BAT znamená iniciály počátečních písmen Baidu, Alibaba a Tencent.

onemarkets
Cena futures kontraktů za barel
americké lehké ropy West Texas
Intermediate (WTI) se v letošním roce
pohybuje mezi 58 až 75 USD. Na
začátku roku 2017 se OPEC dohodla
na omezení dodávek o téměř 1,8
milionu barelů denně s cílem zastavit
propad cen ropy.

čislo 2018/10
 20.06.2018

online
PDF Download

Deutsche Post
Deutsche Post čekalo minulý týden překvapení. Koncern oznámil, že v tomto roce očekává operativní zisk (EBIT) pouze kolem 3,2 miliardy eur. Ředitel Frank Appel doposud avizoval zisk na úrovni 4,15 miliardy eur. Koncern bojuje s důsledky vyššího počtu balíků.

Průmyslové kovy
Hedvábná stezka, starověká obchodní cesta z Evropy do východní Asie, byla dlouho tématem především pro historiky nebo geografy. Ovšem to se v současnosti mění. Pod označením „Nová Hedvábná stezka“ nebo „One Belt, one Road“ dochází k novému vybudování obchodních koridorů

MSCI
Na toto oznámení museli investoři dlouho čekat. Předně 1. června byly do globálních akciových MSCI konečně zahrnuty také čínské akcie tzv. A-shares. Tyto akcie jsou kotovány na burzách v Šanghaji a Shenzenu. v prvním kroku se zohlední pouze pět procent tržní kapitalizace A-shares.

Turecká lira
Turecký prezident oznámil, že chce po červnových parlamentních a prezidentských volbách zavést větší kontrolu měnové a hospodářské politiky. Erdoğan tlačí na centrální banku, aby přikročila ke snížení úrokových sazeb. Turecká centrální banka se prozatím nenechala ovlivnit.

a


EUSIPA DERIVATIVE MAP© ZertifikateJournal 2011
Disclaimer  –   Impressum  –   Kontakt